Vyhledat

Dřevocementové tvárnice IZOBLOK

Dřevocementové tvárnice IZOBLOK jsou stěnové díly velkého formátu, určené pro suché zdění, splňující všechny požadavky na moderní stavění.

Pozitivní vlastnosti dřeva použitého k výrobě a technologické postupy eliminují jeho negativní vlastnosti zaručující vynikající technické parametry zdiva.

Smíšením mineralizované smrkové štěpky, cementu a vody vznikne dřevobeton, který se v ocelové formě vibrolisu tvaruje do dutinové tvárnice. Tvárnice frézováním získá přesný tvar a slouží jako ztracené bednění pro výplňový beton a nosič vložené tepelné izolace a omítek. Při své velikosti je lehká, je mrazuvzdorná a odolná proti vodě a ohni.

Tvárnice IZOBLOK jsou velmi šetrné k životnímu prostředí a to jak při výrobě, tak při přepravě a samotném stavění. Výroba je energeticky nenáročná. Přeprava se minimalizuje díky nízké hmotnosti tvárnic (1 kamion přepraví cca 200 m2 tvárnic), které se navíc vozí bez palet a balicích folií. Stavební materiály, potřebné pro hrubou stavu zdí, se omezí pouze na tvárnice, beton a malé množství výztuže. Stavební systém skládání dvou typů tvárnic, tj. základní a rohové, tzv. „na sucho“ bez jakýchkoliv spojovacích či stabilizačních přípravků a jejich zalití betonem (1m2 zdiva = 4 tvárnice + cca 0,1 m3 betonu) je velice jednoduchý a rychlý. Zpracování tvárnic IZOBLOK je na stavbě bezezbytkové – vše, co není zabudováno, výrobce ze stavby odveze a recykluje.

Přednosti materiálu Izoblok:

  • Čím je hmotnost stěny vyšší, tím jsou lepší zvukové izolační vlastnosti. Tvárnice IZOBLOK dosahuje v kombinaci s betonovou výplní vysokou hmotnost stěny a tím jsou docíleny i vynikající zvukové izolační vlastnosti, a to již při nízkých tloušťkách stěn. Betonové jádro tvoří současně vysokou nosnost stěn. Velké stropní rozpětí a otvory ve zdivu, které vyvolávají bodové zatížení, jsou řešeny bez doplňkových konstrukcí, pouze zdivem tvárnice.
  • Vícevrstvá konstrukce způsobuje vysokou tepelnou izolaci prostřednictvím kombinace dřevobetonu a integrované přípravné polystyrenové izolace, umístěné na venkovní straně. Betonové jádro se jako aktivní akumulátor tepla postará o rovnoměrné a příjemné teploty v místnostech. Stěně zůstává schopnost „dýchání“, což znamená, že má vysokou difůzi vodní páry díky příčným stěnám z dřevobetonu.
  • Vícevrstvá konstrukce materiálu IZOBLOK splňuje svými parametry všechny stavebně fyzikální a hygienické požadavky bydlení. Přírodní stavební materiál – dřevo- je zdravotní nezávadný stavební materiál s vynikajícími tepelně izolačními hodnotami a kondenzací vodních par z hlediska vlhkosti. Stavby provedené z materiálu IZOBLOK jsou nízkoenergetické a pasivní. Přesvědčujícími vlastnosti betonu jsou vedle statiky a zvukové izolace 50 – 59 dB, aktivní akumulace tepla – R=5 m2 K/W a klimatická regulace.
  • Tvárnice IZOBLOK se osazují jako ztracené bednění na sucho (bez malty). Prolitím betonem dochází ke zmonolitnění zdiva, vytvářejícího stěnovou konstrukci bez tepelných můstků. Drahá obytná a užitná plocha je zhodnocena „štíhlou“ stěnou. Díky integrované konstrukci nejsou zapotřebí žádná dodatečná opatření k zajištění izolace. Instalační drážky, výřezy apod. pro elektroinstalaci, kanalizaci a vodovod, se mohou ve zdivu jednoduše frézovat. I neomítnuté zdivo odolává více než 20 let povětrnostním vlivům.

 

Firma SYSTÉM VÝSTAVBY, o.s.družstvo je zapsána do Seznamu odborných dodavatelů programu Ministerstva životního prostředí – Program Nová zelená úsporám 2013, zaměřeného na úspory energií a obnovitelných zdrojů domácností v rodinných a bytových domech.

podrobnosti ZDE

Rychlý kontakt

Provozovna firmy:

SYSTÉM VÝSTAVBY, o.s.družstvo

Osek 187, 267 62  Komárov

Alena Kuchtová
602 133 092

Tomáš Kuchta
734 475 628