Vyhledat

Novinka! IZOBLOK s použitím šedého polystyrenu s grafitem.

izoblok má skvělé tepelné vlastnostiSpolečnost MFC - MORFICO s.r.o. uvádí na trh novou generaci tepelně izolačních tvárnic systému IZOBLOK s použitím šedého polystyrenu s grafitem. Výrobek je určen pro objekty s vysokými nároky na tepelnou ochranu, idelální využití nachází při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů a všude tam, kde je třeba docílit maximální izolace při minimální síle zdiva.

Jak to funguje?

izoblok - šedý polystyren a grafitRostoucí požadavky investorů na zlepšování izolačních vlastností stavebních konstrukcí nutí výrobce k vývoji stále účinnějších typů tepelných izolací. Teoreticky možný úspěch se nacházel v oblasti sálavé složky tepla (radiace), kterou již řadu let využívají některé speciální tepelné izolanty, jako např. pěnové sklo. Tímto směrem se ubírá i vývoj EPS. Výzkum se soustředil (stejně jako u pěnového skla) na mikročástice grafitu, které měly zajistit, aby každá buňka pěnového polystyrenu s extrémně tenkým grafitovým povrchem pracovala jako miniaturní tepelné zrcadlo. Bylo „jen” nutné najít způsob zapracování grafitových částic do struktury polystyrenu, aby si tato úprava zachovala ostatní vynikající vlastnosti. Teorie se potvrdila a nový izolant spatřil světlo světa.
Miliony buněk tohoto pěnového polystyrenu se stopovou přísadou grafitu odrážejí teplo zpět k jeho zdroji a podstatně tak zlepšují nejdůležitější vlastnost – tepelnou izolaci (λ = 0,033 W/m.K).

Výhody pro Vás!

  • lepší tepelně izolační vlastnosti stěn oproti běžným EPS až o 15%
  • ideální pro stavbu nízkoenergetických a pasivních domů
  • výrazná úspora nákladů na vytápění (až o 20%)
  • menší síla stěn oproti keramickým systémům (max. 35 cm)
  • difuze vodních par díky příčným stěnám tvárnice
  • akumulace tepla v betonovém jádře

 

Firma SYSTÉM VÝSTAVBY, o.s.družstvo je zapsána do Seznamu odborných dodavatelů programu Ministerstva životního prostředí – Program Nová zelená úsporám 2013, zaměřeného na úspory energií a obnovitelných zdrojů domácností v rodinných a bytových domech.

podrobnosti ZDE

Rychlý kontakt

Provozovna firmy:

SYSTÉM VÝSTAVBY, o.s.družstvo

Osek 187, 267 62  Komárov

Alena Kuchtová
602 133 092

Tomáš Kuchta
734 475 628